AktualnościComeniusDla pracowników Dla rodzicówCzytelniaPoczta e-mailLinkiGaleria
 

Gazetka szkolna

Gazetka szkolna jest jedną z terapii stosowanych w naszym Ośrodku, a jednocześnie inspiracją dla twórczej pracy wychowanków.

Zajęcia, podczas których powstają kolejne numery, odbywają się w cyklu tygodniowym w wymiarze 2 godzin. Na zajęcia uczęszcza grupa dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz klas przysposabiających do pracy.

Nasza gazetka to swego rodzaju kronika życia Ośrodka. Przestawiamy w niej za pomocą prac naszych redaktorów, w postaci rysunków oraz krótkich tekstów, najważniejsze uroczystości ogólnoszkolne. Pokazujemy zmiany pór roku i piękno każdej z nich, nasze nastroje i emocje podczas odbioru utworów artystycznych (literackich, teatralnych lub filmowych). Przedstawiamy naszą rodzinę oraz wydarzenia, które zaistniały w naszym otoczeniu bliższym i dalszym.

Motto przyświecające opiekunowi gazetki "Nasza twórczość" to słowa C. Freinetea: "Pochwalcie najskromniejsze dzieło najskromniejszego spośród waszych uczniów. Niech dziecko ma w każdej chwili świadomość, że położyło nowy kamień pod swą budowlę i że dodało do niej coś pożytecznego i trochę piękna" .