AktualnościComeniusDla pracowników Dla rodzicówCzytelniaPoczta e-mailLinkiGaleria
 

Zespół wokalno-instrumentalny "Promyki"


Zespół wokalno-instrumentalny "Promyki" istnieje w naszym Ośrodku od 1996 roku. Aktualnie śpiewają w nim uczniowie w wieku od 12 do 21 lat. Próby odbywają się raz
w tygodniu.

 

promyki1_400

 

 

Zespół otrzymał wiele nagród i wyróżnień m.in.:

 

promyki2_400

 

Uczestnictwo w próbach zespołu wpływa w bardzo istotny sposób na rozwijanie i wzmacnianie więzi koleżeńskich, na wytwarzanie poczucia zbiorowej odpowiedzialności i solidarności, na wyrabianie świadomej dyscypliny. Udział w występach jest wspaniałą okazją do osiągnięcia sukcesu, a w ten sposób do podwyższenia własnej wartości w swoich oczach i oczach innych osób. Poprzez występy artystyczne dziecko z niepełnosprawnością intelektualną styka się z chęcią i potrzebą pokazania się, niesienia innym radości.

 

promyki3_400

 

Kolejne sukcesy są uwieńczeniem długotrwałych prób i sprawdzianem własnego poziomu artystycznego. Występy zawsze wywołują ogromne przeżycia, które mobilizują do podjęcia dalszych wysiłków. W zespole panuje życzliwa i radosna atmosfera współpracy, a zajęcia wokalno-instrumentalne w sposób wyjątkowy umożliwiają kreowanie własnej osoby.

 

promyki4_400