AktualnościCommeniusDla pracowników Dla rodzicówCzytelniaPoczta e-mailLinkiGaleria
 
WRÓĆ

Program Treningu Aktywności Motorycznej to program rehabilitacyjno – treningowy Olimpiad Specjalnych przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością umysłową i współistniejącą niepełnosprawnością fizyczną.
W programie najważniejszy jest udział i indywidualne osiągnięcia każdego z uczestników. Nie ma ściśle określonych przepisów, a współzawodnictwo nie jest tak istotne jak w oficjalnych dyscyplinach sportowych.
Wzięcie udziału w Programie Treningu Aktywności Motorycznej stwarza jego uczestnikom możliwość przeżywania radości i poczucia dumy ze swoich osiągnięć i rozwijania potencjalnych możliwości, motywuje oraz mobilizuje ćwiczącego i terapeutę do uzyskania wszechstronnych efektów rehabilitacji ruchowej.

W imprezie jaka miała udział w naszej szkole zawodnicy wzięli udział w następujących konkurencjach Treningu Aktywności Motorycznej:
- unoszenie głowy,
- przetoczenie,
- pokonywanie nierównego podłoża,
- przechodzenie przez tunel,
- pokonywanie ławeczki gimnastycznej,
- ławeczka – równoważnia,
- rzut piłeczką palantową/tenisową,
- rzut piłeczką palantową/tenisową do celu,
- zbieranie przedmiotów do pojemnika,
- toczenie piłki,
- chwyt i rzut,
- kręgle,
- trafienie kijem palantowym /ew. dłonią/ w podwieszona piłeczkę,
- nakładanie kółek na stojak,
- strzał w bramkę,
- pokonanie dystansu 5 metrów.

Uroczystości zostały ubogacone występem szkolnego zespołu muzycznego „Promyki”. Na zakończenie Dyrektor Ośrodka Renata Tomaszewska wszystkim uczestnikom treningu wręczyła medale i upominki. Całej imprezie towarzyszyło ogromne zaangażowanie kibiców, którzy dopingowali kolegów z całych sił.
Imprezę sportową przygotowały i poprowadziły mgr Anna Krzepicka – Kaszuba i mgr Marta Rewers.