AktualnościCommeniusDla pracowników Dla rodzicówCzytelniaPoczta e-mailLinkiGaleria
 
WRÓĆ

2015.11.08 - Śniadanie daje moc.

Już od pięciu lat, 8 listopada obchodzony jest jako Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou).

W Polsce wszystkie szkoły 8 listopada obchodzą „Dzień Śniadanie Daje Moc”. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 śniadaniowe święto obchodzone było w piątek - 6.11.2015. Zmiana ta wynikała z faktu, iż 8 listopada wypadł w dzień wolny od pracy (niedziela).

Nasz Ośrodek po raz trzeci przystąpił do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” z inicjatywy Samorządu Szkolnego. Uczniowie w swoich salach, pod okiem wychowawcy, wspólnie przygotowali i zjedli najważniejszy posiłek dnia.

Uczniowie mieli frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie ich koledzy i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Przykład, który może przemówić do wyobraźni uczniów? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”.

A oto fotorelacja z akcji „Śniadanie daje moc”: