AktualnościCommeniusDla pracowników Dla rodzicówCzytelniaPoczta e-mailLinkiGaleria
 
WRÓĆ

2017.04.24-28 – „Tydzień Promocji Zdrowia".

Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia w dniach 24 – 28.04.2017 zaprosił całą społeczność szkolną do udziału w „Tygodniu Promocji Zdrowia”. To wydarzenie odbyło się po raz drugi w naszym Ośrodku. Rozpoczęło się ono apelem, podczas którego zapoznano zebranych z tygodniowym harmonogramem działań. Tydzień Promocji Zdrowia w Ośrodku przedstawiał się następująco: 

Poniedziałek 24.04.2017 „Udzielamy pierwszej pomocy”

Podczas apelu szkolnego uczniowie dowiedzieli się, że dnia 7 kwietnia obchodzimy „Dzień Pracownika Służby Zdrowia”, a wymienioną służbę zdrowia, u nas w szkole reprezentuje pani pielęgniarka. Podczas krótkiej dyskusji przypomnieliśmy sobie, jakie zachowania są korzystne dla naszego zdrowia, a co mu szkodzi. W efekcie sformułowaliśmy definicję zdrowia. Następnie pokazywaliśmy, jak postępować w przypadku zranienia, krwotoku z nosa, omdlenia, a nawet zatrzymania akcji serca. Uczniowie opatrywali, bandażowali rany, robili okłady oraz uczyli się na fantomie, jak uciskać serce w przypadku jego zatrzymania.

Wtorek 25.04.2017 „Dzień aktywności poza szkołą”

We wtorek planowaliśmy, tak jak w zeszłym roku, odbyć wiele spacerów i wycieczek i zmierzyć przebyte podczas wycieczek kilometry. Niestety, pogoda nie dopisała, cały dzień padał deszcz, w związku z czym nie zrealizowaliśmy w pełni naszego pomysłu. Tylko niektórzy uczniowie aktywnie spędzili czas poza szkołą – podczas zajęć na siłowni, na basenie i zajęć hipoterapii.

Środa 26.04.2017 „Dzień Walki z Hałasem”

Każdy uczeń został zaopatrzony w znaczek przypominający o zachowaniu ciszy. W ciągu całego dnia staraliśmy się nie krzyczeć, nie słuchać głośnej muzyki, nie robić niepotrzebnego hałasu. Sprzyjały temu prowadzone zajęcia oparte na grach planszowych, układaniu puzzli, czy pracach ręcznych. Tego dnia uczniowie klasy IVA SP, I i II GIM wykonali plakat mówiący o szkodliwości hałasu i zaletach ciszy.

Czwartek 27.04.2017 „Turniej Szkół Promujących Zdrowie”

Tego dnia w sali gimnastycznej o godz. 10.00 odbył się turniej sportowy pod hasłem „Pijmy wodę – na zdrowie!”. Sportowcy z naszej szkoły i zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 6 wzięli udział w wyścigach drużyn. Do konkurencji wykorzystano wodę w butelkach o różnej pojemności. Pozostali uczniowie zostali zaproszeni do czynnego kibicowania. W przerwach między konkurencjami wszyscy zebrani byli częstowani wodą z miętą i zdrowymi owocowo-warzywnymi przekąskami. Szkolne chearleaderki swoim tańcem uświetniły turniej sportowy. Był to dzień świetnej zabawy połączonej ze zdrową rywalizacją.

Piątek 28.04.2017 „Dzień owocowo – warzywnego szaleństwa”

W tym dniu uczniowie klas IIA i IIB Szkoły Przysposabiającej do Pracy wykonali dla wszystkich przepyszne soki owocowo – warzywne. W ramach zajęć pozostałe klasy wykonały sałatki warzywne lub owocowe. Było przepysznie, kolorowo i oczywiście zdrowo!