AktualnościCommeniusDla pracowników Dla rodzicówCzytelniaPoczta e-mailLinkiGaleria
 
WRÓĆ

Dnia 25.10.2017 r., nasz Ośrodek odwiedził utalentowany młody tancerz Piotrek Świątkowski „Profcio”. Piotrek jest finalistą konkursu „The Muser Battle”, organizowanego przez musical.ly.
Jako jedyny Polak reprezentował nasz kraj w Mediolanie podczas finału wyżej wymienionego konkursu. Dla ciekawych dodam, że musical.ly to aplikacja, na której nagrywa się piętnastosekundowe filmiki różnego rodzaju. Właśnie tam, Piotrek zaczął odnosić pierwsze sukcesy i stał się rozpoznawalny. Obecnie ma 17 000 fanów i liczba ich cały czas rośnie.Styl tańca, którym się Piotrek zajmuje to popping. Polega on na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni, co tworzy efekt szarpnięcia na ciele poppera. Podczas spotkania, dowiedzieliśmy się, że Piotrek jest „samoukiem”, jeśli chodzi o taniec. Początkowo obserwował innych tancerzy, po czym próbował różnych ruchów i figur przed lustrem. Aktualnie wymyśla i aranżuje swoje układy, które są całymi opowieściami na różne tematy. Mogliśmy się również przekonać, jak trudny jest prezentowany styl tańca, próbując naśladować pokazane przez Profcia ruchy. Uczniowie mieli też możliwość zadania mu pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Piotrek zaprezentował nam dwa tańce (można je obejrzeć na naszej stronie), które na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie. Pokazał kilka filmów, na których tańczy w przeróżnych miejscach: na chodniku, klatce schodowej, w parku, w domu i przed domem. Piotrek jest pomysłowy, dowcipny, ma ogromny dystans do siebie samego i do tego co robi. Jak się okazało podczas rozmowy taniec, to nie jedyny talent naszego gościa, zajął się on bowiem pisaniem książki. Jednak na efekt tej pracy będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać.

Całe spotkanie, miało służyć promowaniu i zachęcaniu naszej młodzieży do szeroko pojętego ruchu oraz pokazania im, że aktywnym fizycznie można być wszędzie i nie trzeba do tego wielu środków. A niesamowicie sympatyczny i uzdolniony Profcio jest świetnym tego przykładem.