AktualnościCommeniusDla pracowników Dla rodzicówCzytelniaPoczta e-mailLinkiGaleria
 
WRÓĆ

2018.04.09 - Turniej Wiedzy o Zdrowiu w ramach Programu Szkoła Promująca Zdrowie.

Z okazji „Światowego Dnia Zdrowia” w dniu 9 kwietnia 2018r. odbył się w naszej szkole apel Szkoły Promującej Zdrowie pod hasłem „Kwiecień Miesiącem Zdrowia, Aktywności i Życzliwości”.
Zaprosiliśmy więc uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy podczas Turnieju Wiedzy o Zdrowiu. Dwie drużyny rywalizowały w konkurencjach, w których musiały wykazać się umiejętnościami manualnymi, pomysłowością, sprytem, sprawnością fizyczną oraz wyczulonym zmysłem smaku.
Zawodnicy kolejno, rysowali i wycinali liście do tworzonego „Drzewa Życzliwości”, na których umieszczali miłe i życzliwe słowa dla naszej Dyrekcji. Za pomocą gestów przedstawiali hasła związane z szeroko pojętym zdrowiem tak, by współzawodnicy je odgadli. Następnie, smakując różnych owoców i warzyw z zakrytymi oczami, odgadywali ich nazwy, aż wreszcie wspinali się po drabinkach w celu zdobycia ukrytego owocu, który należało pokroić i poczęstować nim przeciwników. Końcową konkurencją była „balonowa sztafeta” – zawodnicy rzucali do siebie balony wypełnione wodą przenosząc je do wyznaczonego miejsca.
Podczas krótkich przerw między poszczególnymi konkurencjami, wszystkich zgromadzonych kibiców zapraszaliśmy do dawki ruchu jaką był wspólny taniec w rytm dziecięcych przebojów „Taniec Zygzak” i „Skaczemy, biegniemy”.
Nie zabrakło oczywiście zdrowego poczęstunku w postaci kolorowych szaszłyków z warzyw i owoców oraz zdrowej wody mineralnej.